Zaliha Rüya Aytuğ Tezhib Sergisi


Zaliha Rüya Aytuğ Tezhib Sergisi

    Gökçeada Belediyesi tarafından hazırlanan Gökçeada Kent Müzesi ikinci sergisine ev sahipliği yaptı. Gökçeada ilçe merkezinde bulunan eski hamam binasının restorasyonu ile Kent Müzesi olarak düzenlenmesi çalışmaları devam ederken söz konusu alan 28 Ekim 2016 tarihinde açılan Ebru Sergisinin akabinde 24 Kasım 2016 tarihinde tezhip ve hat sanatının örneklerini ziyaretçilerle buluşturdu.

 

    Uzun yıllardır Gökçeada’da yaşayan emekli İngilizce Öğretmeni Zaliha Rüya AYTUĞ’un eserlerinden oluşan sergi 24 ve 25 Kasım tarihlerinde ziyarete açık olacak. Tezhip, Çini, Hat, Minyatür ve Ebru sanatlarının örneklerini barındıran serginin açılışında söz alan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN “24 Kasım Öğretmenler Günü gibi anlamlı bir günde Emekli Öğretmeniz Sayın Zaliha Rüya AYTUĞ’un eserlerinden oluşan bu sergiye Gökçeada Belediyesi Kent Müzesi olarak ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyuyoruz. Bu bağlamda öncelikle sayın öğretmeniz nezdinde tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz. Geleneksel sanatların yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması noktasında göstermiş olduğu üstün gayretleri nedeni ile Emekli Öğretmeniz Sayın Zaliha Rüya AYTUĞ’a şükranlarımızı sunuyoruz.” Dedi.

 

    Belediye Başkanı Ünal ÇETİN, Gökçeada İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan ÇINAR ve Gökçeada ve Bozcaada Metropoliti Krillos tarafından açılan sergide birçok Gökçeadalı başta tezhip olmak üzere geleneksel sanatlar hakkında bilgi alma fırsatı buldu.

SERGİ
SERGİ2
SERGİ3
SERGİ4
SERGİ5

Hizmet Rehberi

İletişim

site tasarım ve kodlama Akay Ajans. Tüm Hakları Saklıdır.