GÖKÇEADA BELEDİYESİ SOSYAL KONUTLARI TAMAMLANDI !


GÖKÇEADA BELEDİYESİ SOSYAL KONUTLARI TAMAMLANDI !

    Gökçeada Belediyesi tarafından inşa edilen ve Belediyelerin Arsa, Konut ve İşyeri Üretimi, Tahsisi, Kiralaması ve Satışına Dair Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca belirlenen hak sahiplerine tahsisi yapılan 96 adet sosyal konutun ve çevre düzenlemesi işi tamamlanma aşamasına geldi.

 

    Gökçeada Belediyesi tarafından 2015 yılı Ekim Ayı içerisinde gerçekleştirilen ihale sonrasında inşaatına başlanan ve sözleşmesinde öngörülen inşaat süresinden iki ay önce hak sahiplerine teslimlerine hazırlanılan Gökçeada Belediyesi Burhanettin KURT Sosyal Konutları, 15 Aralık Perşembe günü düzenlenecek törenle hak sahiplerine teslim edilecek.

 

    Gökçeada Belediyesi tarafından sınırlı mali imkânlara rağmen gerçekleştirilen sosyal konut uygulamasının önemli bir yerel yönetim başarısı olduğu ifade edildi. Proje yöneticilerinden alınan bilgiye göre Gökçeada’da bulunan dar gelirli ailelerin konut edinmesine imkân sağlayan Gökçeada Belediyesi Burhanettin KURT Sosyal Konutları benzerleri 150 – 200 bin TL’sına satılırken 67 bin ile 81 bin TL arasında bedel karşılığında hak sahiplerine tahsis edildi.

 

    Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN “Gökçeada Belediyesi olarak verdiğimiz sözleri tutmaya devam ediyoruz. 2014 yılı yerel seçimleri öncesinde halkımızın karşısına çıkıp sosyal konutlar sözü verdiğimizde, ‘daha Belediye çalıştırdığı işçi ve memurları maaşlarını ödeyemiyor nasıl başaracaksın bunu’ demişlerdi. Tüm mesai arkadaşlarımla ortak çalışma ve gayretlerimizin sonucunda doğru yönetim ile tüm planların başarılabileceğini ispat ettik. Belediyemizce gerçekleştirilen sosyal konutlar tamamlanma aşamasına geldi. Çok yakın zamanda anahtar teslimleri yapılacak olan sosyal konutlar inşaat ihalesinde belirtilen tarihten 2 ay önce hak sahiplerine teslim edilmiş olacak.” dedi.

 

    Sosyal konutlar kat malikleri toplantısında sitenin isminin ‘Gökçeada Belediyesi Burhanettin Kurt Sosyal Konutları’ olarak belirlenmesinin önemine dikkat çeken ÇETİN, “Bu yaklaşım Gökçeada’nın, Gökçeadalıların vefalarının simgesidir. Adamıza üstün hizmetleri olan rahmetli Milli Eğitim Müdürümüz Burhanettin Kurt’un isminin burada yaşamasından büyük onur ve gurur duyuyorum.” diye konuştu.

 

    15 Aralık 2016 Perşembe Günü saat 14.00’de gerçekleştirilecek olan Gökçeada Belediyesi Burhanettin Kurt Sosyal Konutları anahtar teslim törenine tüm Gökçeada halkını davet eden Belediye Başkanı Ünal ÇETİN “Gökçeada Belediyesi olarak Sosyal Belediyecilik konusunda gerçekleştirdiğimiz bu dev yatırımın hak sahipleri ile buluşacağı törene tüm dostlarımızı bekliyoruz.” dedi.

SOSYAL KONUT BASIN BÜLTENİ

Hizmet Rehberi

İletişim

site tasarım ve kodlama Akay Ajans. Tüm Hakları Saklıdır.