8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ


8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlama programı kapsamında Belediyemiz ve Gökçeada İlçe Merkezi Kadın Emeği Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından Halı Dokuma Atölyesi açılışı yapıldı.

Kadının emeğini değere dönüştürüp; ekonomik hayata daha çok katılmalarını sağlamak ve adaya özgü ürünleri etkin bir markayla pazara sunmak temel gayesi olan Gökçeada İlçe Merkezi Kadın Emeği Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından Gökçeada Belediyesinin katkıları ile açılan halı dokuma atölyesinin açılışına Belediye Başkanımız Ünal ÇETİN, üretici kadınlar, CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ ile çok sayıda Gökçeadalı katıldı. Temel amacı adanın tarihi motiflerinin tekrardan hayata dönmesi olan halı dokuma atölyesinde meslek edindirmeye yönelik kursların gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Ayrıca Belediyemiz ve kadın kooperatifi tarafından düzenlenen kutlama programı kapsamındaki Değirmen Cafede gerçekleştirilen etkinlikte ebru sanatı ve halı dokuma ile ilgili olarak canlı performanslar gerçekleştirildi. Bununla birlikte canlı müziğin de yer aldığı program Adalı Kadınların keyifli bir zaman geçirmesini sağladı.

8 mart1
8 mart2
8mart3
8 mart4
8mart5

Hizmet Rehberi

İletişim

site tasarım ve kodlama Akay Ajans. Tüm Hakları Saklıdır.