BÜLENT ECEVİT ATALAY

Gökçeada Belediye Başkanı

Başkan Hakkında

1977 yılında Gökçeada’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gökçeada’da tamamladı. Erken yaşlardan itibaren ticaret ile ilgili faaliyetlerde bulundu. İlk ticari faaliyetine 1991 yılında İstanbul ve Gökçeada’da başladı.

2002 ila 2023 yılları arasında birçok kez Gökçeada vergi rekortmeni olma gururunu yaşadı. 2017 yılında Gökçeadaspor Kulübü Başkanlığına seçildi. Bu görevdeyken Gökçeadaspor Kulübü birçok branşta başarılar elde etti. Futbol Kulübü, 2017-2018 sezonunda Amatör Lig’i şampiyonlukla tamamlayarak bir üst lige yükseldi. Gökçeada’ya Sualtı Milli Takımını getirerek ilçenin tanıtımına katkı ve değer sağladı. Voleybol, su altı sporları, tekvando, sörf ve satranç branşlarına yatırımlar yaptı. Ayrıca yetenekli genç sporcuları milli takımlara kazandırmış milli takım seviyesinde sponsorluk ve desteklerini sürdürmektedir.

Turizm potansiyeli yüksek bir ilçe olan Gökçeada’da kalifiye ve çağın ihtiyaçlarına yanıt verecek yetişmiş insan gücünün sağlanması için ilçedeki Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulunun kurulmasına, mutfak ve malzeme sağlanması konusunda şahsen yardımlarda bulunurken diğer taraftan sponsorlar vasıtasıyla iyi yetişmiş gençlerin sektöre kazandırılmasında üniversite ve kamu kurumları ile birlikte çalışmalar yürüttü. Bu çalışmalar kapsamında Anadolu ve Teknik Meslek Lisesi’nde Gastronomi Bölümü açılmasına öncülük yapmış ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı aracılığıyla çalışmalarda bulunmuştur.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olup sivil toplum örgütleri ve yardımlaşma dernekleri ile sponsorluk ve hatta fiilen katkı sağlayarak, sosyal farkındalık ve yardımlaşma faaliyetlerinde bulunarak Gökçeada halkının tüm kesimleri için fark yaratan ve katma değer sağlayan çalışmalar yürütmektedir.

18 Mart Üniversitesi Gökçeada Meslek Yüksek Okulu’ndaki öğrencilerin sanatsal faaliyetlerine, dekor ve finansal destek sağlamış öğrencilerin hazırladıkları tiyatro oyunlarının Gökçeada halkıyla buluşturmuştur. Bunun yanında kültür ve sanatsal birçok faaliyete sponsor olmuştur. Gökçeada halkıyla ilçemizde yaşayan öğrencilerin kaynaşmaları hedeflenmiştir.

Gökçeada Devlet Hastanesi kadın doğum ünitesi, diş polikliniği muayene ve operasyon odalarının yenilenmesi ve tefrişatının yapılması ve çok sayıda hasta odası yapmış ve katkı sağlamış, kamu kurumları ile tam uyumlu olarak çalışmıştır.

Çocukların ülkemizin geleceği olduğunun bilinciyle çalışan ailelerin çocuklarının eğitimlerine ara vermeden devamı için Burhanettin Kurt Anaokulu’na mutfak kurmuş ve öğle yemeklerinin çıkmasına vesile olmuştur. Ayrıca aynı okulda çocukların hayvan ve doğa sevgisinin artmasını amaçlayan hayvan barınağı kurulması çalışmalarında bulunmuştur.

Türk Kızılay Derneği Gökçeada Şubesi Başkan Yardımcısı ve gönüllüsü olarak çalışan Bülent Ecevit Atalay, özellikle COVID-19 pandemisi ve 6 Şubat depremleri sürecinde ihtiyaç sahiplerine gönderilen yardımlarda ilk sıralarda yer alırken, yardımların ulaştırılması ve lojistiği çalışmalarında faaliyet gösterdi.

Bülent Ecevit Atalay, 2024 yılı Yerel Seçimlerinde Gökçeada Belediye Başkanlığı görevine aday olarak, gerek çalışma hayatında yakaladığı başarıları, gerekse sosyal sorumluluk projelerinde edindiği bilgi ve tecrübeleri, yerel yönetimlere taşımaya; halkın günlük yaşamına ve refahına dokunacak çalışmalar yapmaya ve Gökçeada’yı Adalar Denizi’nde hak ettiği zenginliğe kavuşturmaya talip olmuştur.

Bülent Ecevit Atalay evli ve bir çocuk babasıdır.

e-mail: atalaybulentecevit@gmail.com

Telefon:  0286 887 3052

Cep Tel: