Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi

Gökçeada Belediyesi, Sosyal Belediyecilik anlayışıyla her canlıya hizmet etmenin kendi görevi olduğu bilinci ile Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezini hayata geçirdi. Bölgemizdeki sahipsiz sokak hayvanlarını barındırmak, tedavi ve rehabilite etmek üzere 13 bin 400 metrekarelik alana kurulan Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde sevgi ve ilgiye muhtaç hayvanlarımız konuk edilmektedir.

    01.10.2015 tarihinde hizmete başlayan merkezimizin 112 m2 karantina bölümü bulunmaktadır. Barınağın içinde yer alan Ana İdare Odasında; hekim odası, muayene odası, ameliyat odası, personel odası, depo, mutfak ve banyo bulunmakta olup kulübelerin bulunduğu alanda ise müşade odası ve hasta bakım bölümü yer almakta; yeni doğum yapmış hayvanlarımız için yavrulu anne bölümü bulunmaktadır.

    İlçemiz sınırları dâhilinde toplanan sahipsiz ve tedaviye muhtaç hayvanlarımızın barınakta tedavisi, beslenmesi ve iyileşme süresince kontrolü sağlanmaktadır. Sokak hayvanlarının her türlü tıbbi bakımları, cerrahi müdahaleleri, sahiplendirme, kısırlaştırma, aşılama ve doğal yaşam alanlarına bırakılması belediyemiz tarafından sağlanmakta ve denetlenmektedir. Hayvanlarımızın kısırlaştırılması ve sahiplendirilmesi konusundaki çalışmalar başarılı bir şekilde devam etmektedir. Bugüne kadar 30 hayvan kısırlaştırılmış, aşıları yapılmış, küpe ve çipleri takılarak doğal yaşam alanlarına bırakılmış ve 35 hayvanımız sahiplendirilmiştir. Hayvanlarımızın sahiplendirilmesi, korunması ve bu bilincin oluşturulması için bilgilendirme toplantılar yapılmaktadır.

    Çınarlı Mahallesi Aydıncık yolu üzerinde bulunan Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezimin kapıları, siz hayvan sever vatandaşlarımıza açık olup; sevimli dostlarımız ziyaretlerinizi ve mama yardımlarınızı beklemektedir.